BEDA STJERNSCHANTZ, akvarell på papper, osignerad, 1891-1892.
Interiör, Paris. Bildstorlek 41 x 28,5 cm.
Smärre kantskador. Smärre fläckar. Ej examinerad ur ram.
Utställd 2014, Amos Andersson, hel sida, bild s. 19.