Design
881750

Ulla Procopé

(Finland, 1921-1968)
Ulla Procopé
(Finland, 1921-1968)

ULLA PROCOPÉ, servis, 36 delar, porslin, "Valencia" Arabia 1970-tal.

8 flata, ø 26 cm.
8 djupa, ø 23 cm.
8 förrätt, ø 20 cm.
8 assietter, ø 17 cm.
1 fat ø 36 cm.
1 terrin, ø 18 cm.
1 uppsatsskål, ø 23 cm.
1 skål med lock, ø 11 cm.

Obetydligt ytslitage. Delvis med tillverkarens etiketter.

Utropspris
700 EUR