BESTICKSERVIS, 118, silver, 'slotssbarock', mestadels CG Hallbergs, Stockholm, 1930/40-tal. Totalvikt ca 4 442 g.

Inklusive:
12 matkniv med röstfri stål blad, längd ca 24 cm,
12 matgafflar, längd ca 22 cm,
12 matskedar, längd ca 19 cm,
12 bordskniv med röstfri stål blad, längd ca 20 cm,
12 bordsgafflar, längd ca 18,5 cm,
2 smörkniv med röstfri stål blad, längd ca 19,5 cm,
1 smörkniv, längd ca 19 cm,
9 hummergafflar, längd ca 20 cm,
11 fiskekniv, längd ca 19,5 cm,
11 fiskegafflar, längd ca 17 cm,
12 fruktgafflar, längd ca 14,5 cm,
samt 12 moccaskedar, Skandia, Stockholm, 1938, längd ca 11 cm.

Bruksslitage, mindre repor. Ställvis anlöpning.

Utropspris
18 000 SEK