RING med tre briljantslipade diamanter.

Diamanter, totalt ca 1,65 ct, kvalitet H-I/VS. Erik Thomasson, Stockholm, 1946, platina. Storlek 18,5/58. Totalvikt ca 4 g.

Bruksslitage, mindre repor. Diamanterna är lite lösa i infattningen.

Utropspris
25 000 SEK