VÄGGBONADER, 6 st, 1900-talets första hälft.

Bomull och lin. "Egen härd är guld värd", 76x43 cm. "Stor är den som ädelt talar större den som tänker godt, störst är den dock hvilken handlar, uti lifvet ädelt blott", 155x53 cm. "Det ringer till bön uti Husaby kring nejden det höres så vida", 89x48 cm. "Fjäriln vingad syns på Haga", 105x47 cm. "Kan ni tänka er köket utan fru? - Jag kan det inte", 94x45 cm.

Sedvanligt ytslitage. En del fläckar.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

118. Vacheron Constantin, Overseas, "1st Generation Overseas", ca 1997.
Utropspris
175 000 - 195 000 SEK
Budhistorik
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
Aktuellt bud:
160 000 SEK