MATSERVIS, 31 delar, porslin, "Eternell", Christineholm Porcelaine 1990-tal.

8 mattallrikar, ø 25,5 cm.
8 djupa tallrikar, ø 21,5 cm.
8 assietter, ø 19,5 cm.
2 serveringsskålar, ø 23 cm.
1 såssnipa.
2 ovala serveringsfat, 24-36 cm.
1 pepparströare.
1 saltströare.
Sked av annan tillverkare.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
200 EUR