PARTI SKEDAR, 23 st, silver, bl.a Anton Lijonberg, Mariestad, Sverige, 1800-tal, respektive 1900-tal. Vikt 475 gram.
13 efterrättskedar av olika modell (längd 15 cm). Sked i form av skyffel (längd 10 cm). Två teskedar (längd 13 cm) samt två + fyra teskedar (längd 14 cm). Uppläggningssked ( 5,5 cm).
En sked lagad. Slitage. Bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.