BÄGARE, silver, Olof Jeansson, Karlshamn, 1806. Vikt 123 g.

Trumpetformad på rund räfflad fotplatta. Delvis förgylld med trambolerad dekor. Höjd 12,5 cm.

Åldersrelaterat sllitage. Mindre bucklor. gMonogramravyr.

Utropspris
1 500 SEK