PARTI SILVER, 7 delar, Sverige och Ryssland, 1700/1800/1900-tal. Vikt 225 gram.

Bägare, kalk samt godronnerad skål med uppsvängda hänklar, Ryssland. Tumlare, bägare samt kalk, Sverige, 1800-tal. Konande bägare på rund räfflad fot, Stephan Halling, Örebro, 1755. Höjd 3- 12 cm.

Sedvanligt slitage. Gravyr. Bucklor. Bägaren från 1755 med lagningar samt skador kring kant.

Utropspris
1 500 SEK