Olika mästare bl a CG Hallberg, GAB, bestickuppsättnig 42 delar, silver, Stockholm 1900-tal.
Gammalsvensk modell. Bestående av 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 2 bordsgafflar, 4 bordsknivar, 3 matskedar, 4 dessertskedar, 4 smörknivar samt en kompottsked. Delvis med graverat monogram. Total vikt c:a 1.660 gram.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.