KAFFESERVIS, 4 delar, silver, GEWE, Malmö 1974 samt MEMA, Lidköping 1978.

Delvis med invändig förgyllning. Bestående av kaffekanna, liten gräddkanna, liten sockerskål på liten bricka samt sockerskål med lock. Kaffekannans höjd 19 cm, total vikt 1.480 gram.

Slitage.

Utropspris
3 000 SEK