KAMERA

Leica M2, nr 948690, Wetzlar, Tyskland, 1958. Med två objektiv.

Svartlackerat kamerahus. Svärtad läderrem. Längd ca 14 cm. Två objektiv medföljer: Canon Lens 50 mm f:1.8 samt Ernst Leitz Elmar f=9 cm 1:4.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Optik med smuts och mindre repor. Ej funktionstestade. Kamerahus med repor och färgbortfall. Bucklor. Renoverad.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10384407 bukobject
    • 10384407 thumb
    • 10384426 thumb
    • 10384420 thumb
    • 10384415 thumb
    • 10384424 thumb
    • 10384423 thumb
    • 10384413 thumb
    • 10384412 thumb
    • 10384409 thumb
    • 10384410 thumb
    • 10384411 thumb
    • 10384429 thumb
    • 10384433 thumb
    • 10384436 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss