HELENA TYNELL, bordslampor, ett par, modellnummer 1161, Luxus, formgivna 1968.
Folierat glas. Cylindrisk form med reliefdekor. Etikettmärkta. Total höjd 42 cm.
Ej funktionstestad. Obetydligt ytslitage. Obetydliga nagg i överkant.