Fanerad med teak. Med utdragbara skivor med laminerad yta vid vardera kortände. Märkt undertill. Längd ca 150 (+37+37), bredd ca 64,5, höjd ca 50 cm.
Bruksslitage. Repor och märken. Smärre fläckar.