BUDDHISTISK DYRKANDE MUNK, brons, sannolikt Burma/Myanmar, 1800-1900-tal.

Sittande på en lotus stjälk, monterad, höjd med ställ 40cm.

Slitage, spår av patinering.

Utropspris
2 000 SEK