STOLAR

5 st, Thonet, 1900-talets början.

Stomme av böjträ. Sits av rotting. Fyra märkta samt en utan märkning (denna endast troligen av Thonet). Sitthöjd ca 47 cm.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage samt flertalet skador och lagningar. En stol med delvis lösa framben. Senare målning.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10382976 bukobject
    • 10382976 thumb
    • 10382977 thumb
    • 10382978 thumb
    • 10382979 thumb
    • 10382980 thumb
    • 10382981 thumb
    • 10382982 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    5 200
    545 EUR
    589 USD

    Budhistorik (36 bud)
    1117 feb 20:315200SEK
    10A17 feb 20:315000SEK
    1117 feb 20:315000SEK