Wilhelm Behm

(Sverige, 1859-1934)
Wilhelm Behm
(Sverige, 1859-1934)

WILHELM BEHM, olja på duk. Signerad och daterad 1884.

Pojke vid vattendrag i grönskande och prunkande skog. Ca 152x118 cm. I rikligt förgylld och ornamenterad ram från samma tid.

Obetydligt slitage. Ramen med smärre färgbortfall.

Utropspris
15 000 SEK