SLAGLÅSGEVÄR, märkt Tula 1788.

Lås märkt Tula 1788 samt oidentifierad smedstämpel. Pipa med förgylld dekor. Längd 123 cm.

Omändrad från flintlås. Slitage. Torrsprickor. Skruv saknas.

Utropspris
5 000 SEK