Triangulär skål på fot formgiven av Gustaf Jansson, GAB, Stockholm 1966. Diameter 12 cm.
Skålfat på fot, David Andersen, Oslo. Diameter 14,5 cm.
2+1 bägare, varav 2 st CG Hallberg, Stockholm 1957. Höjd 4 cm.
Oputsade, repor. Skålfat av D. Andersen med minnesgravyr daterad 1960. Skål av G. Jansson med buckla.