STOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Målade med förgylld dekor. Kannelerade ben och fleuroner. Klädd och stoppad sits och ryggbricka. Sitthöjd 44 cm.

Slitage. Färgbortfall. Fläckar. Klädsel med hål och skador. Två stolar rangliga.

Utropspris
3 000 SEK