KARMSTOLAR

2 st, gustaviansk/gustaviansk stil, 1700-tal och 1900-tal.

Bronserade. Fast stoppad rygg och sits. Klädda armlän. Skuren dekor. Sitthöjd ca 41 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Senare bronsering. Färgbortfall. Förstärkningar. Renoverad. Kompletterad. Delvis maskstungen. Torrsprickor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10382614 bukobject
    • 10382614 thumb
    • 10382615 thumb
    • 10382616 thumb
    • 10382617 thumb
    • 10382618 thumb
    • 10382619 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    7 250
    760 EUR
    821 USD

    Budhistorik (28 bud)
    6 4 mar 16:587250SEK
    7 4 mar 16:577050SEK
    6 4 mar 16:566850SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes