KARMSTOLAR
2 st, gustaviansk/stil, 1700-tal och 1900-tal.

Bronserade. Fast stoppad rygg och sits. Klädda armlän. Skuren dekor. Sitthöjd ca 41 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Senare bronsering. Färgbortfall. Förstärkningar. Renoverad. Kompletterad. Delvis maskstungen. Torrsprickor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H64

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10382614 bukobject
    • 10382614 thumb
    • 10382615 thumb
    • 10382616 thumb
    • 10382617 thumb
    • 10382618 thumb
    • 10382619 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    3 600

    380 EUR
    405 USD

    Bevakningspriset är ej uppnått

    Budhistorik (10 bud)
    717 feb 15:143600SEK
    717 feb 15:143400SEK
    717 feb 15:143200SEK