Design
884522

Firma Svenskt Tenn

(Sverige, Grundat 1924)
Firma Svenskt Tenn
(Sverige, Grundat 1924)

FIRMA SVENSKT TENN, skål av mässing, 1970-tal.

Rund med löst lock med infattad sten. Stämpelmärkt med Änglamärket Svenskt Tenn. Höjd ca 13, diameter ca 14 cm.

Smärre slitage. Slitage undertill.

Utropspris
3 000 SEK