GÄSTBÖCKER MED AUTOGRAFER, 4 stycken, Ålberga motell 1957-1967.

Fyra stycken gästböcker från Ålberga motell åren 1957-1967. Innehållande en stor mängd autografer och hälsningar från till exempel: Little Gerhard, Arne Söderlunds kvintett, Swing Sing Sven med Four Hits, George Raynor, Jan Rohde and the twisters, The Violents, Conny Adolfssons orkester, The Spotnicks, The Lords, Siv Malmkvist, Hootenanny Singers, Valiant-sextetten, Down beat crowd, The hounds, The Jokers, Nursery Rhymes, The Sleepstones, The comancheros, The Diamonds, Western pop six, Lionel Hampton, Star six, The Mascots, Hep stars, The sunspots, Big Dee Irwin, Yvonne Norrman, Ola & Janglers, The Deejays, Count Basie, Olof Palme, med mera med mera. Ca 24 x 17 cm vardera.

Slitage. Smärre fläckar. Mindre skador.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

354. Andreas Eriksson, "Helsingborg 8/6 2000".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
17 000 SEK