Fanérat i mahogny med mässingsdetaljer. Två pars skåpsdörrar med bakomliggande hyllplan. Längd 232, bredd 50 och höjd 86 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Repor och märken. Fläckar/ringmärken.