SPISOMFATTNING, 4 delar, omkring 1900.

Av marmor. Profilerade kanter. Svängda sidor med med ovanvarande voluter. Delarnas längd 111, 112, 113 samt 145 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Mindre skador.

Utropspris
10 000 SEK