GRAFIKMAPP, "Mannerheim", färglitografier, 5 st, olika konstnärer, sign., dat. 2008/08 och numrerade 96/100.

Kristian Krokfors, "Kaukana" (Fjärran), bildstorlek 58 x 40 cm. Tapani Mikkonen, "Matkamuistoja" (Reseminnen), bildstorlek 43 x 35,5 cm. Jarmo Mäkilä, "Marski" (Marski), bladstorlek 66 x 46 cm. Pekka Ryynänen, "Ilta Tiibetissä" (Kväll i Tibet), bildstorlek 59,5 x 41 cm. Risto Suomi, "Sininen hevonen" (Blå häst), bildstorlek 38,5 x 57,5 cm. Mappens storlek 76,5 x 3 x 56,5 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
300 EUR