SLAGLÅSGEVÄR, Huskvarna 1844.

SLAGLÅSGEVÄR, Huskvarna 1844.

Halvstock av trä, detaljer av mässing. Låset märkt H för Huskvarna och 1844. Längd 138 cm.

Omfattande slitage. Sprickor. Skador. Låset böjt. Stocken kapad.

Utropspris
1 500 SEK