885001

Ulla Procopé

(Finland, 1921-1968)
Ulla procopé, tekoppar med fat, 5 st, porslin, "fiesta", arabia, 1970-tal.

ULLA PROCOPÉ, tekoppar med fat, 5 st, porslin, "Fiesta", Arabia, 1970-tal.

Tekoppar med fat, blå dekor. Kopparnas höjd 9 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK