Svenska Slöjdföreningens tidskrift FORM 1952-1969, kompletta årgångar, 160 lösnummer, numrerade 1-10 varav ett antal är dubbelnummer (4/5 och 9/10), 1952 till 1969 antal tidningar respektive år: (8+8+8+9+8+8+8+8+8+8+10+10+10+10+10+10+10+9=160 st varav en H55-specialnummer, enligt uppgift.
Ej genomgången. Slitage.