Förgyllt och bronserat med dekor med löpande hund, fleuroner. Kannelerade kopplade ben. Krönande urna. Skiva i kolmårdsmarmor. Längd 89, bredd 46 och höjd 81 cm.
Slitage. Skador och sprickor på underrede. Lös dekordel. Dekorbortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.