LJUSKRONA

Nyrokoko, 1800-talets senare del.

För 12 ljuspunkter, stomme av metall behängd med olikslipade prismor, höjd ca 90 cm, diameter ca 101 cm, höjd 98 cm..

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Nagg. En ljusarm med lagning. Smärre bristningar. Några ljushållare saknas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Granfeldt

Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö

+46-707 770807
maria.granfeldt@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10384963 bukobject
    • 10384963 thumb
    • 10384964 thumb
    • 10384965 thumb
    • 10384966 thumb
    • 10384967 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 000
    311 EUR
    334 USD

    Budhistorik (5 bud)
    519 apr 15:493000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes
    419 apr 06:412100SEK
    318 apr 21:101800SEK