TESERVIS, 28 delar, "Grand", Arthur Percy, Gefle, modellen formgiven 1930.

11 tekoppar med fat (varav två fat med nagg)
12 assietter
Tekanna
Kaffekanna
Gräddsnipa
Sockerskål
Stort upplägningsfat, diam 36,5 cm.

Två tefat med nagg.
En extra assiett, andrahandsproduktion, medföljer. Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK