MATTA, rölakan, 229 x 166,5 cm, signerad IS (Ingegerd Silow).
Stora stiliserade blommor och medaljonger i benvitt samt olika gula, orange, rosa, violetta, turkosa och bruna nyanser.
Något slitage och smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar, många saknas.