BREV, Johanna Elisabeth, Katarina II:s av Ryssland moder, signerad och daterad 20 juli 1742.

Brev i två sidor, till "Monsieur de Plessen... Grand Merechal". Undertecknad med stor namnteckning. Sigill med furstlig krona. 35x26 cm.

Slitage. Gulnad. Reva.

Utropspris
2 000 SEK