FIGURER,7 st (5+2), porslin, 1900-talets första hälft.

Fem kerubmusikanter, Rudolfstadt, höjd 10 - 11 cm. Par med blomsterkorgar, höjd 20 cm.

En kerub med lagad hals. De större figurerna med smärre nagg på blommor.

Utropspris
1 500 SEK