CARL FAGERLUND, vägglampor, ett par, Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Stomme av mässing. Välvd skärm av gjutet klarglas. Märkt med etikett. Höjd ca 30 cm
Smärre slitage. Ej funktionstestad.