Design
885785

TAKLAMPA, 1900-talets tredje kvartal. Höjd 68 cm.

Stomme av mässingsfärgad metall med delvis räfflad dekor samt dekor av pärlstav. Sex glaskupor med reliefdekor. Diameter ca 53 cm.

Sedvanligt ytslitage. Ej funktionstestad. Flertalet mindre nagg.

Utropspris
1 500 SEK