STOLAR, 8 st snarlika, rokokostil, 1900-tal.

Skuren dekro, svängda kopplade ben. Sits och rygg av flätad rotting. Sitthöjd ca 45 cm.

Slitage, skador. Flagande färg. Senare dynor med fläckar.

Utropspris
3 500 SEK