DOSOR, 2 st, silver samt låghaltigt silver, 1900-talets första hälft. Total vikt 490 g.
Lockförsedda. Avlång ostämplad med kineserier samt växtdekor. Tyskstämplad med rikt driven dekor av rosor och figurscen, invändigt förgylld. Längd ca 12 - 15 cm.
Ställvis slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.