DOSOR, 2 st, silver samt låghaltigt silver, 1900-talets första hälft. Total vikt 490 g.

Lockförsedda. Avlång ostämplad med kineserier samt växtdekor. Tyskstämplad med rikt driven dekor av rosor och figurscen, invändigt förgylld. Längd ca 12 - 15 cm.

Ställvis slitage.

Utropspris
2 000 SEK