Skuret och polykromt bemålat trä. Höjd 17-17,5 cm.
Slitage. Smärre färgbortfall. Öron och mule med avslag. Smärre sprickor. Vit häst med lagning på halsen samt spikhål.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10