SÄNGBORD, ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft,

Rak form på svängda ben. Svartlackerade. Med tre lådor. Draghandtag i gulmetall. Längd 44 cm, bredd 33 cm, höjd 72 cm.

Slitage. Senare målning. Senare beslag.

Utropspris
2 000 SEK