KAFFESERVIS, 3 delar, silver, svenska importstämplar, 1900-talets första hälft. Total vikt ca 870 gram.

Rektangulär bukig form. Kaffekanna med hänkel och knopp av trä. Kaffekanna, sockerskål och gräddkanna. Kaffekannans höjd 20 cm.

Smärre bruksslitage. Pip med mindre buckla.

Utropspris
3 000 SEK