KAFFE- OCH TESERVIS, 4 delar, silver, svenska importstämplar, 1900-talets första hälft. Total vikt ca 1300 gram.

Oval form. Delvis godronnerade. Tekanna, kaffekanna, sockerskål och gräddkanna. Graverade med initialer. Kaffekannans höjd 20 cm.

Tekanna och kaffekanna med något lösa hänklar. Två värmestoppar saknas. Smärre bruksslitage.

Utropspris
5 000 SEK