SKÄNKSKÅP, 1900-tal

SKÄNKSKÅP, 1900-tal

Bemålat. Nedre del med lådor samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. Övre del med vinställ samt mindre lådor. Längd 120 cm, djup 49 cm, höjd 198 cm. Nyckel finns.

Slitage. Färgbortfall. Senare målning. Renoverad. Senare beslag. Kompletterad. Maskstungen.

Utropspris
3 000 SEK