VODKAKOPPAR, 6, silver, stämplade SKK, Stockholm, 1978. Vikt ca 293 gram.

Cylindriska, svagt nedåt avsmalnande form. Invändigt förgyllda. Höjd ca 4,5 cm.

Smärre slitage. Mindre ytliga repor (mestadels undertill)

Utropspris
3 000 SEK