Design
887246

GULDSMEDSAKTIEBOLAGET (GAB), bestickservis, 24 delar, silver, "Rosenholm", Stockholm. 1900-talets andra hälft.

6 bordsskedar,
6 bordsgafflar,
6 bordsknivar med kort stålblad samt 1 med långt stålblad,
3 smörknivar med stålblad,
2 smörgåsknivar,

Vikt inklusive knivar med stålblad ca 1141 gram.

Slitage. Repor. Anlöpningar.

Utropspris
4 000 SEK