GULDSMEDSAKTIEBOLAGET (GAB), bestickservis, 60 delar, silver, "Rosenholm", Stockholm. 1900-talets andra hälft.

12 bordsskedar,
12 bordsgafflar,
12 bordsknivar med kort stålblad,
12 kaffeskedar,
6 dessertskedar,
6 smörgåsgafflar,

Vikt inklusive knivar med stålblad ca 2140 gram.

Slitage. Repor. Anlöpningar. Mindre smuts.

Utropspris
9 500 SEK