13 matknivar,
5 bordsgafflar,
12 matgafflar,
12 bordsskedar,
3 dessertskedar,
11 stora kaffeskedar,
1 liten kaffesked,
1 serveringssked,
1 såsslev,
1 mindre serveringssked / större syltsked,
6 bordsknivar med kort blad,
4 smörknivar,
4 mindre gafflar (längd ca 12,5 cm).
Vikt inklusive knivar med stålblad ca 3240 gram.
Bruksslitage. Repor. Anlöpningar.