BERLOCKARMBAND, pansarlänk.

BERLOCKARMBAND, pansarlänk.

Armband, Math Peterson, Stockholm, 1921, 18K guld. Längd ca 20 cm. Berlocker, mestadels av 18K guld dock några tillverkats av silver. Inklusive, bl at Huvudet av Nefertiti, en sjöhäst och en Scottiehund. Totalvikt ca 15,4 g.

Bruksslitage, mindre repor och bucklor.

Utropspris
4 800 SEK