KOPP MED FAT, silver. Moskva, Ryssland 1889. Vikt ca 175 gram.

Delvis förgylld. Graverad dekor av rutnät och växter. Hänkel i form av stiliserad orm. Höjd ca 6,5 cm, fatets diameter 12,5 cm.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK